JenProŽeny.cz

Žena a ŽivotUdílí nevyžádané rady, vměšuje se vám do života, komentuje, kritizuje a vůbec vám pije krev. Anebo vám pomáhá s domácností, hlídá děti a poskytne trpělivé ucho a oporu, kdykoli potřebujete?
Pořád slyšíme o ženách, kterým se daří skloubit péči o rodinu a práci tak bezproblémově, až se zdá, že mateřství je jen takový jednoduchý vedlejšáček. Opravdu? Anebo se o mnohém zkrátka nemluví?
Vybrali jsme nejvlivnější ženy módního průmyslu pro rok 2014. Vypadají skvěle, jejich práce oslovuje davy a osobitost i inspirativní styl určitě stojí za vaši pozornost.
S make-upem je to jako s výběrem partnera. Nesmíte ho podcenit, abyste ho nemusela často měnit. Nikdo neříká, že musíte celý život používat jen jeden. Když si ale dobře vyberete, stane se vaším každodenním společníkem, který o vás bude pečovat.
U mnoha zdravotníků stály za zájmem o „bílý plášť“ nemoci zažité na vlastní kůži. Dobře vědí, co vše je člověk ochoten vyzkoušet, aby se uzdravil, a nebojí se ani spolupráce s prověřenými zastánci alternativní medicíny.
Řecko nabízí mnohem více než jen krásné pláže a nekonečné moře. Pronajměte si auto a objevte ostrov, který je dokonalou ochutnávkou řecké atmosféry. Rhodem vás provede Bára Vajsejtlová.
Ondřej Kobza je renesanční člověk - úspěšný pražský kavárník, kulturní aktivista a amatérský poeta. Jeho nejpozoruhodnější vlastností ale je, že dokáže objevit krásu i na místech, kde by to nikdo nečekal. Třeba v parku pod kamenem...
Žena a život děkuje všem milým hostům, kteří se zúčastnili oslav k 20. výročí časopisu!
Kdy jste si naposledy užila dobrý sex? Nemůžete si vzpomenout? Pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. Podle sexuologa Andrewa Barnese je pravděpodobné, že příčina se skrývá ve vašem těle.
Některé hry se nedají vyhrát a už vůbec se v nich nedá získat plný počet bodů. Jednou z nich je další vztah vedle manželství. Byť zamýšlený jen jako rozptýlení nebo únik z rutiny. Cena bývá dost vysoká, nakonec vám nemusí zůstat vůbec nic.
Zdravý dospělý člověk potřebuje šest až osm hodin spánku denně. V ložnici tak strávíme zhruba třetinu života. Proto si zaslouží mimořádnou pozornost.
Šansony jsou krásné, ale také zrádné. Pozná se na nich, jestli má umělkyně hloubku, a ta se získá jen životní zkušeností. Renatě Drössler se ne nadarmo přezdívá naše Marlene Dietrich. Ostatně je jí i podobná.
Nešlo o lásku na první pohled. Lenka Švábová a běh si k sobě hledaly cestu docela dlouho: „Těžko jsem si dokázala představit nudnější sport. A teď? Jakmile mám před sebou půlhodinku volna, okamžitě vybíhám.“
Zářivé barvy, potisky, romantické střihy, podpatky a sexy doplňky vás dostanou do správné jarní nálady. Pojďte, prosím, na taneční parket!
Jana Benešovská vyrazila do Londýna na setkání s nejlepšími vlasovými odborníky na světě. Dozvěděla se od nich vše o trendech pro nadcházející sezonu a také, jak o své vlasy co nejlépe pečovat, aby byly skutečně krásné.
Můžete je připravit z rafi novaných ingrediencí, ale i ze zbytků, které posbíráte v lednici. Vždycky vznikne jednoduchý a přitom famózní pokrm, vhodný k večeři ve všední den i jako sváteční lahůdka pro hosty
Žena a život slaví své dvacáté narozeniny s dorty od těch nejpovolanějších a nejvěrnějších. Upekly je pro nás autorka „pikantních“ sloupků v ŽaŽ Dita P., věrná čtenářka Lenka, šéfcukrářka Edita a kulinární redaktorka Zdeňka. Jeden byl lepší než druhý
Co mají společného? Jsou krásné, sympatické, jdou si za svým... A milují časopis Žena a život, který je inspiruje a pomáhá jim při důležitých životních rozhodnutích. Ceníme si toho, že se s námi podělily o své příběhy.
Jejich tváře známe z fi lmů, televize nebo koncertních pódií. Co se však skrývá v jejich mysli? Cítí se i ve svém běžném životě jako páni tvorstva, nebo je mancipace zahnala (trochu) do kouta?
Tady najdete, co hledáte.
Je jich devět a dokazují, že nezáleží na věku, ale na charakteru! Že nezáleží na tom, co dělají, ale proč a jak to dělají. Zaujaly nás svým nadšením a poctivostí, se kterou se věnují své profesi. A ještě ke všemu jim to sluší.
Statečná advokátka z Hořícího keře, pečující a obětavá maminka z Něžných vln... Slovenská herečka Táňa Pauhofová je v českých filmech jako doma. Zatímco v práci pro ni hranice neexistují, v životě a ve vztazích se je naučila nastavovat.
Náš módní tým se tentokrát vydal na dlouhou cestu. Opravdové ženy jsme fotili na nejkrásnějších a nejzajímavějších místech českých a slovenských měst, která se mohou stát inspirací pro váš výlet nebo dovolenou
V televizním seriálu První republika hraje zvědavou služku Jarku, která napřed mluví a až potom myslí. V životě to má teď herečka Míša Maurerová přesně naopak – čím dál častěji utíká do svého vnitřního světa, hledá, pátrá a objevuje...
V oblíbeném televizním seriálu Vyprávěj si zahrála účetní Ivetu, v dětském sitcomu Mazalové bílou paní Albínu. Život Jany Bernáškové je zkrátka víc než pestrý. A zdaleka nejenom ten herecký...
V každém čísle Ženy a život vám přinášíme recepty na pokrmy, které připravujeme v naší redakční kuchyni. Teď z nich naše kulinární redaktorka Zdeňka vybrala šest nejlepších jídel a vyhlásila je lahůdkami letošní sezony. Ochutnejte je s námi.
Pokud vás jídlo baví stejně jako nás, určitě se rádi zapojíte do hlasování v soutěži Aperol Spritz FOOD BLOG ROKU 2013.
Stejně jako se liší ženské a mužské uvažování, je propastný rozdíl i v důvodech, proč jsme si nevěrní. U žen tomu rozumíme, ale co žene do cizí postele muže? Příroda? Tak jednoduché to není!
Podrobný návod, jak vyrobit originální velikonoční krabičku.
Možná vám připomínají léto na pláži, není však důvod, proč je nenosit i jindy. Vizážisté i stylisté si je zamilovali právě teď. A aby nevypadaly retro, vdechli jim nový život. Zkuste naše moderní šátkové variace...
Vypadá jako dokonalá kopie své matky (Lenky Filipové), ale nenechte se zmást: dvacetiletá zpěvačka a pianistka Lenny je originál, který na české hudební scéně působí jako zjevení.
Finanční koučka Jana Levová se netají svým pozitivním vztahem k penězům. Denně radí lidem, kteří se ocitli ve finančních nesnázích. S penězi pracuje neustále, takže pokud říká: „Každý může mít tolik peněz, kolik si přeje,“ můžeme jí věřit.
Asi to znáte, jste spolu už nějaký ten pátek, docela vám to klape, jen to milování je tak nějak stále více stejné, nezáživné a vlastně už vás moc nebaví... Kde a jak najít nové zdroje potěšení, pátrala Terezie Krejbychová.
Nejnovější stylová nabídka z českých obchodů nabízí příjemný mix uvolněných, pohodlných a zábavných kousků podle aktuálních trendů z Paříže, Milána i New Yorku. Stačí si jen vybrat!
Posilovací stroje ve fitness vám nic neříkají a hledáte pohyb, který bude nejen cvičením, ale zároveň i zábavou? Pak zkuste, stejně jako my, tanec. Kromě radosti díky němu získáte grácii, ženskost a eleganci.
Běla Doubravová se jednoho dne rozhodla, že odejde z práce a s přítelem vyrazí na cesty. Rok cestování po Asii jí zcela změnil pohled na život a díky jednomu krámku v Kambodži začala po návratu domů i podnikat.
Klíčové okamžiky, které nám výrazným způsobem zasáhnout do života, si obvykle neplánujeme. Přesto se objevují a je jen na nás, jak se jim postavíme a zda, stejně jako tyto tři statečné ženy, které oslovila Ludmila Hamplová, pochopíme, co je opravdu
Chcete i bez výslechu na detektoru lži zjistit, zda jste pořád ženou jeho srdce? Pak věnujte pozornost následujícím signálům, podle kterých poznáte, že k vám cítí víc, než dává najevo či je ochotný přiznat.
V kinech boduje coby vesnický buran Bohuš v pokračování kultovní komedie Dědictví, v televizi zase jako detektiv Plíšek v seriálu Případy 1. oddělení. A vedle toho natáčí hudební pohádku... Bolek Polívka prostě neztrácí dech.